



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 13 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Depth | 2.65 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Propagation Delay | 150 ns |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 1 ms |
| Nominal Supply Current | 800 µA |
| Max Input Current | 10 µA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 40 ns |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Current | 800 µA |
Stock: 51
Distributors
pcbx
Unit Price$4.07945
Ext.Price$4.07945
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.07945 | $4.07945 |
| 10 | $3.13789 | $31.37890 |
| 25 | $2.98352 | $74.58800 |
| 50 | $2.83675 | $141.83750 |
| 100 | $2.69720 | $269.72000 |
| 300 | $2.56451 | $769.35300 |
| 500 | $2.43835 | $1219.17500 |
| 1000 | $2.31835 | $2318.35000 |
